WSPIERANIE ROLI KOBIET W DZIEDZINACH MIĘDZYNARODOWEGO POKOJU I BEZPIECZEŃSTWA

Women In International Security (WIIS) jest wiodącą na świecie organizacją zajmującą się promowaniem przywództwa oraz rozwoju profesjonalnego kobiet w dziedzinach międzynarodowego bezpieczeństwa oraz pokoju. WIIS (wymawiane jak angielskie “wise” czyli mądry lub mądra) organizuje warsztaty szkolące zdolności przywódcze, mentoring i programy networkingowe, w swojej działalności skupia się również na obecnych zagadnieniach w międzynarodowej polityce. WIIS wspiera projekty badawcze i inicjatywy zaangażowania politycznego w zakresie ważnych zagadnień związanych z bezpieczeństwem.

”Nasza misja jest nadzwyczajnie ważna: Promowanie roli kobiet w dziedzinie międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa będzie jednym z głównych sposobów na zwiększanie pokoju i bezpieczeństwa w naszym świecie w XXI wieku. 

Dr. Chantal de Jonge Oudraat • President, WIIS

POKÓJ

Promujemy rolę kobiet w procesach peacekeeping i peacebuilding i wierzymy, że ich punkt widzenia jest ważny z perspektywy budowania pokoju na świecie.

BEZPIECZEŃSTWO

Zwiększamy widoczność kobiet-ekspertów w zakresie bezpieczeństwa, pokazując, że kobiety mają wiele do powiedzenia na temat bezpieczeństwa w XXI wieku.

EDUKACJA

Przedstawiamy ścieżki kariery w dziedzinach bezpieczeństwa młodym kobietom i zachęcamy je do podejmowania świadomych decyzji naukowych i zawodowych.

PRZYWÓDZTWO

Wyposażamy kobiety w narzędzia networkingu, szkolimy je ze zdolności przywódczych i negocjacyjnych.

DOŁĄCZ DZISIAJ

Dowiedz się, jak możesz rozwijać swoją karierę i swoje możliwości w dziedzinach bezpieczeństwa międzynarodowego i polityki zagranicznej.

DOŁĄCZ DO WIIS