Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego jest niezależnym think tankiem specjalizującym się w polityce zagranicznej i bezpieczeństwie międzynarodowym. Głównym obszarem aktywności Fundacji Pułaskiego jest dostarczanie analiz opisujących i wyjaśniających wydarzenia międzynarodowe, identyfikujących trendy w środowisku międzynarodowym oraz zawierających implementowalne rekomendacje i rozwiązania dla decydentów rządowych i sektora prywatnego.

Fundacja w swoich badaniach koncentruje się głównie na dwóch obszarach geograficznych: transatlantyckim oraz Rosji i przestrzeni postsowieckiej. Przedmiotem zainteresowania Fundacji są przede wszystkim bezpieczeństwo, zarówno w rozumieniu tradycyjnym jak i w jego pozamilitarnych wymiarach, a także przemiany polityczne oraz procesy ekonomiczne i społeczne mogące mieć konsekwencje dla Polski i Unii Europejskiej.

Fundacja Pułaskiego skupia ponad 60 ekspertów i jest wydawcą analiz w formatach: „Stanowiska Pułaskiego”, „Komentarza Międzynarodowego Pułaskiego” oraz „Raportu Pułaskiego”. Eksperci Fundacji regularnie współpracują z mediami.

Fundacja przyznaje nagrodę „Rycerz Wolności” dla wybitnych postaci, które przyczyniają się do promocji wartości przyświecających generałowi Kazimierzowi Pułaskiemu tj. wolności, sprawiedliwości oraz demokracji. Do dziś nagrodą uhonorowani zostali m. in.: profesor Władysław Bartoszewski, profesor Norman Davies, Aleksander Milinkiewicz, prezydent Lech Wałęsa, prezydent Aleksander Kwaśniewski, prezydent Valdas Adamkus, Javier Solana, Bernard Kouchner, Richard Lugar, prezydent Vaira Vīķe-Freiberga, prezydent Mikheil Saakashvili, Radek Sikorski i Carl Bildt oraz prezydent Toomas Hendrik Ilves.

Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego jest także organizatorem dorocznej konferencji Warsaw Security Forum, będącej platformą dialogu o polityce bezpieczeństwa pomiędzy Unią Europejską, NATO i Rosją.

Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego jest laureatem nagrody “Think Tank Awards 2017” w kategorii „Best EU International Affairs think tank” przyznawaną przez brytyjski magazyn “Prospect”.

Fundacja Pułaskiego posiada status organizacji partnerskiej Rady Europy.

WIIS Poland zostało powołane na początku listopada 2017 roku w trakcie konferencji międzynarodowej Warsaw Security Forum jako najnowszy podmiot afiliowany przy WIIS Global. Program został powołany w ramach działalności Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego – niezależnego, apolitycznego think-tanku, który zajmuje się zagadnieniami z zakresu polityki zagranicznej oraz bezpieczeństwa międzynarodowego.
ii.
WIIS Poland promuje zaangażowanie kobiet w bezpieczeństwie międzynarodowym i polityce zagranicznej, nie tylko w Polsce, ale również w regionie Europy Wschodniej. Narodowy oddział WIIS w Polsce stanowi pierwszy krok do znacznego zwiększenia zasięgu sieci networkingowej całej organizacji oraz promocji polskich ekspertów w skali globalnej.
iii.
Spotkanie założycielskie WIIS Poland odbędzie się na początku 2018 roku w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pod patronatem Sekretarz Stanu Anny Marii Anders, co pozwoli na przedstawienie i poddanie dyskusji plan działań organizacji na pierwszy rok działalności. Podczas spotkania możliwe będzie zarejestrowanie się jako członek WIIS Poland i uzyskanie dostępu nie tylko do globalnej sieci networkingowej WIIS, ale również korzystać z innych możliwości oferowanych przez WIIS Poland – m.in. uczestnictwa w spotkaniach networkingowych, warsztatach, programach networkingowych oraz mentorskich.