Anastasiia Vasylenko

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/anastasiia-vasylenko-550798115/

Dyrektor programowy ds. logistyki w Poland-US Operations (PlusOps). Współautorka poradnika „Zostań dostawcą wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce” oraz współprowadząca szkolenia z zakresu przetargów dla wojsk Stanów Zjednoczonych na zlecenie Ministerstwa Rozwoju i Technologii, posiada 5-letnie doświadczenie w przetargach międzynarodowych. Anastasiia pochodzi z miejscowości Bila Tserkva w obwodzie kijowskim na Ukrainie. Od 2011 roku mieszka i pracuje w Polsce. Posiada 2 dyplomy ukończenia studiów wyższych: Magister Filologii Angielskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2016) oraz Magister Zarządzania Międzynarodowego Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu (2020). Ostatnia praca magisterska na temat procesów przetargowych US Army dla polskich przedsiębiorców brała udział w konkursie Ministerstwa Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę dyplomową z zakresu stosunków międzynarodowych.

Olena Lennon

twitter — @olenalennon

Doktor nauk, Practitioner in Residence na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego na Uniwersytecie w New Haven, gdzie wykłada takie przedmioty jak Polityka Zagraniczna i Obronna Stanów Zjednoczonych oraz Stosunki Międzynarodowe. Wcześniej stypendystka Fulbrighta z Ukrainy, a ostatnio stypendystka Woodrow Wilson Center w Waszyngtonie, poświęciła się badaniom nad zarządzaniem konfliktami i polityką tożsamości w Europie Wschodniej, koncentrując się na polityce wewnętrznej i zagranicznej Ukrainy. Pochodząca ze wschodniej Ukrainy dr Lennon jest regularnym uczestnikiem forów naukowych i medialnych związanych z kwestiami na Ukrainie, ułatwiając bardziej świadomą i obiektywną analizę trwającej wojny rosyjsko-ukraińskiej. Pełni również funkcję obserwatora wyborów z ramienia Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie i uczestniczyła w kilku misjach obserwacji wyborów w regionie. Jej artykuły ukazywały się m.in. w Foreign Affairs, The National Interest, Demokratizatsiya, Eurasian Geography and Economics.

Karolina Szybińska

email – karolaszybinska@wp.pl

Ukończyła studia licencjackie na kierunku Obronność państwa na Wojskowej Akademii Technicznej oraz studia magisterskie na kierunku Stosunki międzynarodowe ze specjalizacją Bezpieczeństwo międzynarodowe na Collegium Civitas. Interesuje się organizacjami międzynarodowymi, głównie NATO (na temat tej organizacji pisała pracę dyplomową), ale w kręgu jej zainteresowań jest również służba zagraniczna i dyplomacja.

Isti Marta Sukma

twitter: @istimartas

Badaczka bezpieczeństwa z Indonezji, obecnie koncentrująca się na cyberterroryzmie. Swoją akademicką podróż rozpoczęła jako absolwentka stosunków międzynarodowych, koncentrując się na studiach nad bezpieczeństwem i obronnością, a następnie kontynuowała studia magisterskie z religii w Azji i Afryce na Uniwersytecie Warszawskim. Opublikowała kilka artykułów w czasopismach z zakresu bezpieczeństwa morskiego i dyplomacji obronnej, pojawiła się w indonezyjskim magazynie obronnym i była współautorką opublikowanej w 2021 r. książki „The Multi-Perspectives of Indo-Pacific Region”. Isti Marta jest również aktywnie zaangażowana w analizę danych, cyberbezpieczeństwo, przetwarzanie w chmurze i podstawowe szkolenia, kursy i certyfikaty IT. Indonezyjski debatant narodowy, który w wolnym czasie pisze artykuły z zakresu technologii, nauk politycznych i religii / teologii.

Weronika Michałuszko

Studentka drugiego roku na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na Uniwersytecie Warszawskim. Jej zainteresowania obejmują w szczególności szeroko pojęty terroryzm oraz kwestię kobiet w organizacjach terrorystycznych, a także cyberbezpieczeństwo.

Klaudia Dywel

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/klaudia-dywel/

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Etnolingwistyka. Podczas studiów licencjackich studiowała język hindi i angielski, a na studiach magisterskich arabski (Modern Standard Arabic) i angielski. Swoją pracę magisterską poświęciła tekstowemu obrazowi kobiet indyjskich w polskiej literaturze, dzięki czemu opisała stereotypy funkcjonujące w języku polskim dotyczące Indusek. Jako etnolingwistka szczególnie interesują ją wzajemne wpływy języka na kulturę, to w jaki sposób słowa warunkują nasze postrzeganie rzeczywistości, a zwłaszcza to w jaki sposób opisujemy przedstawicieli obcych kultur. Jej dziedziny ekspertyzy to badanie dyskryminacji słownej, języka perswazji oraz strategii tłumaczeniowych stosowanych przez tłumaczy w celu zmieniania oryginalnego przekazu. Jej wiedza znajduje obecnie zastosowanie w stosunkach międzynarodowych, gdyż związana jest z kancelarią marszałka województwa pomorskiego w referacie współpracy międzynarodowej i międzyregionalnej, gdzie zajmuje się organizacją spotkań z przedstawicielami ambasad w RP oraz utrzymywaniem i rozwijaniem kontaktów z przedstawicielami zagranicznych regionów.

Katarzyna Kurkiewicz

e-mail: kasia56340@gmail.com

Studentka studiów I stopnia w Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku obronność państwa (system militarny państwa) oraz Uniwersytetu WSB Merito na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne (Kryminologia i kryminalistyka). Zainteresowana sprawami związanymi z siłami zbrojnymi oraz bezpieczeństwem państwa. Podczas programu mentoringowego STEM 2022-2023 rozszerzyła zakres wiedzy związany z szeroko pojętym cyberbezpieczeństwem.

Zuzanna Miernik

e-mail: zuzia.miernik0142@gmail.com

Ukończyła studia wyższe z zakresu Stosunków Międzynarodowych. Podczas jej studiów główna analiza jej badań dotyczyła zaufania politycznego, gender gap oraz procesu dewolucji w Szkocji (implikacji dotyczących opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej). Dodatkowo, posiada wszechstronną wiedzę z zakresu relacji pomiędzy Zjednoczonym Królestwem a Unią Europejską, po Brexicie. Otrzymała certyfikat z Pompeu Fabra University, dzięki któremu dysponuję wiedzą z zakresu Brexitu, oraz obecnych wyzaniach, przed któymi stoi Unia Europejska. Aktualnie, realizuje studia magisterskie, o kierunku European Union Studies na Newcastle University. Koncentruje się głównie na stosunkach zewnętrznych UE na Bliskim Wschodzie, jednolitym rynku UE i Europejskim Banku Centralnym. Przygotowuje swoją pracę magisterską na temat reprezentacji kobiet w dyplomacji i stosunkach zewnętrznych w kontekście UE na Bliskim Wschodzie. Ponadto posiada certyfikat „Global Diplomacy – Diplomacy in the Modern World” z University of London. Jej prace obejmują zakres Stosunków Zewnętrznych UE, Zaufania Politycznego w Państwach Demokratycznych (głównie UE), Gender Gap, Polityce UE oraz innych zagadnieniach.

Katerina Szulecka

LinkedIn

Absolwentka studiów z zakresu socjologii oraz kulturoznawstwa. Zainteresowana tematami wolności słowa oraz swobód obywatelskich w krajach Wschodnich. Aktywnie wspiera społeczność białoruską, która ucierpiała z rąk reżimu.

Klaudia Kurpiewska

LinkedIn

Instagram: klaudia_kurpiewska
Email: k.kurpiewska@vp.pl

Inżynier lotnictwa i kosmonautyki ze specjalizacją awionika, absolwentka Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Pracuje jako Software Systems Engineer w firmie Boeing, gdzie jest odpowiedzialna za tworzenie, analizę i zarządzanie wymaganiami programowymi i sprzętowymi systemów awioniki.
Jej obszary specjalizacji obejmują inżynierię systemów, certyfikację systemów awioniki oraz inżynierię lotniczą i kosmiczną, a w szczególności bezzałogowe statki powietrzne, o których napisała pracę magisterską, za którą otrzymała nagrodę Rektora Wojskowej Akademii Technicznej i ukończyła studia z wyróżnieniem. Na co dzień pracuje w obszarze samolotów komercyjnych, ale jest zaznajomiona również z projektami z obszaru wojskowego ze względu na wcześniejszą pracę w firmie zbrojeniowej PIT-RADWAR S.A., gdzie zajmowała się wojskowymi systemami IFF (ang. Identification Friend or Foe).
Absolwentka pierwszej edycji Young Female Leaders in STEM Mentoring Program 2022-2023.